fx-phone
 
Masz Pytania? Napisz do nas: info@naturalissa.pl                                 
 
 

 

Olejki eteryczne w pielęgnacji skóry: Najlepsze opcje dla cery mieszanej
Olejki eteryczne w pielęgnacji skóry: Najlepsze opcje dla cery mieszanej

 

Olejki eteryczne w pielęgnacji skóry: Najlepsze opcje dla cery mieszanej 

 

Spis treści

Wstęp

Olejki eteryczne dla cery mieszanej   

 

Jak wspomniałam w poprzednim artykule, olejki eterycznenaturalnymi substancjami pozyskiwanymi z różnorodnych roślin. Mogą być wykorzystywane zarówno w medycynie jako zapachy do domu, jak i jako urozmaicenie rytuałów pielęgnacyjnych. We wspomnianym artykule skupiłam się na olejkach, które mogą wspomóc pielęgnację cery suchej i tłustej, teraz spójrzmy na cerę mieszaną.

Olejki eteryczne dla cery mieszanej

Cera mieszana to tak naprawdę połączenie cery suchej na bokach twarzy oraz tłustej w tak zwanej strefie T, czyli na czole, nosie i brodzie. Oznacza to, że wspomniane poprzednio olejki będą nadawały się także do odpowiednich partii cery mieszanej. Natomiast chcę przybliżyć jeszcze dwa ciekawe olejki eteryczne - z geranium oraz drzewa ylang-ylang

Geranium a balans skóry

Geranium to kwiat, pelargonia pachnąca. Jej działanie terapeutyczne znane jest od lat. Może pełnić różne role, jest wykorzystywana do produkcji aromatów cukierniczych, jako roślina lecznicza, a także jako kwiatek ozdobny do domu. Posiada zapach przypominający aromat różany.   

Nie będę polecać medycznego zastosowania geranium, ponieważ nie zostało ono potwierdzone naukowo i raczej jest formą medycyny naturalnej, wykorzystywanej do leczenia przeziębień itd. Stosowanie jej doustnie nie jest konwencjonalną metodą leczenia.

Niemniej olejek eteryczny z geranium wykazuje silne działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze, dzięki czemu może wspomagać leczenie trądziku, który występuje przy cerze tłustej, czyli w strefie T przy cerze mieszanej. Spłyca także blizny, wspomaga gojenie drobnych ran i łagodzi stany zapalne, więc może wspomóc kurację egzemy.

Swoją drogą odstrasza komary i inne tego typu stworzenia, więc może się przydać w okresie letnim, na biwaki, wycieczki i inne tego typu aktywności. Umarza również swędzenie po ugryzieniu insektów.

Podobnie jak w przypadku większości innych olejków eterycznych, nie można stosować go bez rozcieńczenia w kremie, balsamie lub innym produkcie lub półprodukcie np. bazie kosmetycznej. Nie powinien być także wykorzystywany przez kobiety w ciąży lub karmiące piersią.

 

Ylang-ylang: Wspomaganie skóry z problemem strefy T

Olejek eteryczny pozyskiwany z kwiatów drzewa o tej samej nazwie jest wykorzystywany przede wszystkim do aromaterapii, jako składnik perfum i innych kompozycji zapachowych, a także jest uznawany za afrodyzjak, przez co jest używany do stworzenia odpowiedniej atmosfery w sypialni poprzez podgrzewanie w kominkach do olejków eterycznych.

Może być również stosowany jako dodatek do produktów kosmetycznych. Podobnie jak olejek z geranium wykazuje silne działanie antybakteryjne, co jest przydatne w walce z trądzikiem. Przyspiesza gojenie ran, usuwanie blizn oraz rozstępów, więc może być dodatkiem do balsamów i kremów na rozstępy i cellulit. Działa on także nawilżająco, dzięki czemu pomaga w zachowaniu odpowiedniego nawilżenia skóry, co jest ważne zarówno w tłustej strefie T, jak i w suchych strefach twarzy.

Jest to zdecydowanie składnik wszechstronny – działa uspokajająco, zwiększa libido, nadaje piękny korzenny zapach pomieszczeniom, a także działa na zmiany skórne cery trądzikowej, suchej, tłustej i mieszanej. Nie powinien być stosowany samodzielnie na skórę.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl