fx-phone
 
Masz Pytania? Napisz do nas: info@naturalissa.pl                                 
 
 

 

Bakuchiol - Skuteczność Potwierdzona Klinicznie 0
Bakuchiol - skuteczność potwierdzona klinicznie

Bakuchiol - Skuteczność Potwierdzona Klinicznie

 

Wstęp

Czym jest Bakuchiol 99% Wegański Retinol?

Czy Bakuchiol 99% Wegański Retinol naprawdę działa?

Jak wykorzystać Bakuchiol?

Z czym łączyć Bakuchiol 99%?

Podsumowanie

 

Co jakiś czas, dość regularnie przemysł kosmetyczny doznaje nagłego olśnienia. Firmy kosmetyczne zaczynają wypuszczać produkty z jakimś składnikiem, internet zalewają miliony reklam, ogółem jest wielki bum i nagłe zainteresowanie jakąś substancją. Było tak z kwasem hialuronowym, peptydami, ceramidami, nadal na topie jest retinol, a teraz na półkach sklepowych widać produkty z bakuchiolem. Nazwa mówi dokładnie nic, ewentualnie, że no nie po polsku, nie po angielsku, więc coś nietypowego. Czym jest bakuchiol? Czy jest to rzeczywiście skuteczny składnik, po który warto sięgać, czy chwyt marketingowy i próba nacinania konsumentów na cuda wianki, które to ów składnik ma czynić?

Czym jest Bakuchiol 99% Wegański Retinol?

Bakuchiol to surowiec kosmetyczny, o którym można powiedzieć dużo, nawet bardzo dużo, ale na pewno nie to, że jest odkryciem 24’ roku. Ta substancja pozyskiwana jest już od starożytności z rośliny zwanej bakuchi. W medycynie wschodniej wykorzystywany jest jako składnik wspomagający leczenie osteoporozy oraz w terapiach nowotworowych, jednak jego działanie lecznicze nie ma potwierdzenia w rzetelnych badaniach i nie jest on zatwierdzony jako składnik leków w UE.

Niemniej od jakiegoś czasu prowadzone były badania nad wykorzystywaniem go w kosmetyce, co doprowadziło do dość przełomowego odkrycia, mianowicie okazało się, że bakuchiol wykazuje równie skuteczne działanie przeciwzmarszczkowe i przeciwtrądzikowe jak retinol. Ten z kolei jest produktem nieodpowiednim dla wegan – jest on często pozyskiwany ze zwierzęcego tłuszczu, co wyklucza możliwość stosowania składnika przez wegan oraz np. wyznawców religii zakazujących spożywanie i wykorzystywanie produktów od konkretnych zwierząt. Z kolei bakuchiol jest składnikiem stricte roślinnym, dzięki czemu mogą z niego korzystać wszyscy, bez względu na poglądy religijne czy etyczne.

Co więcej - retinol, jak i ogólnie retinoidy, zwykle wywołują silne podrażnienia skóry, szczególnie w okresie wprowadzania składnika do pielęgnacji. Bakuchiol z kolei jest w tej kwestii bezpieczny - mogą go używać osoby z cerą wrażliwą, naczynkową, cienką i z tendencją do podrażnień. Można go również stosować i na dzień, i na noc, gdyż jest silnie fotostabilny, w przeciwieństwie do retinolu, którego nie należy wystawiać na działanie promieniowania UV.

Czy Bakuchiol 99% Wegański Retinol naprawdę działa?

Tak. Odpowiedź krótka i prosta, bo faktem jest, że liczne badania naukowców potwierdzają skuteczność bakuchiolu w kosmetyce. Oczywiście, określenie „wegański retinol” jest w jakimś sensie chwytem marketingowym, bo łączy je skuteczność i podobne działanie, a pochodzenie i rodzaj substancji jest kompletnie inny. Niemniej regularne stosowanie bakuchiolu pozwala na uzyskanie takich samych, a nawet lepszych efektów niż w przypadku czystego retinolu.

O jakim konkretnie działaniu mowa? Przede wszystkim Bakuchiol 99%, podobnie jak retinol:

  • Zapobiega powstawaniu zmarszczek;

  • Spłyca głębokie zmarszczki oraz drobne linie;

  • Działa przeciwzapalnie i antyoksydacyjnie;

  • Reguluje wydzielanie sebum;

  • Zwęża pory;

  • Usuwa przebarwienia;

  • Pobudza produkcję kolagenu i kwasu hialuronowego;

  • Poprawia jędrność i elastyczność skóry;

  • Stabilizuje oleje wrażliwe na oksydację w tym czysty skwalen;

  • Pobudza procesy regeneracyjne skóry.

Jak wykorzystać Bakuchiol 99%?

Bakuchiol może być z powodzeniem stosowany jako składnik różnorodnych produktów do pielęgnacji twarzy oraz ciała – z badań wynika, iż jest wyjątkowo skuteczny w leczeniu zmian trądzikowych na plecach. W związku z tym może być dodawany do serów, kremów, balsamów etc. Najlepsze efekty daje stosowanie kosmetyków z Bakuchiolem punktowo (tak jak przy Retinolu), regularnie, dwa razy dziennie.

Oferujemy 99% Bakuchiol, czyli czystą substancję, którą możesz samodzielnie dodać do własnego sprawdzonego kremu i w ten sposób wzmocnić jego działanie lub stworzyć własną miksturę, np. poprzez połączenie bazy kosmetycznej z bakuchiolem i innymi składnikami aktywnymi, które świetnie się z nim łączą, dając satysfakcjonujące efekty w  kwestii trądziku zarówno na twarzy jak i tułowiu oraz przebarwień skórnych i oznak starzenia, tj. zmarszczek i bruzd.

Z czym łączyć Bakuchiol 99%?

Jakie składniki połączyć z bakuchiolem, aby własnoręcznie przygotowany krem spełniał swoją rolę? Bakuchiol świetnie komponuje się z:

Skuteczne i rekomendowane stężenie procentowe Bakuchiolu wynosi 0,5-2%. W internecie dostępna jest masa kalkulatorów, które pomogą Ci wyliczyć proporcje, żeby uzyskać odpowiednie stężenia składników.

Podsumowanie

Reasumując, Bakuchiol jest bezpieczniejszą, wegańską, odporną na promieniowanie słoneczne alternatywą dla retinoidów, szczególnie retinolu. Wykazuje niemal identyczne działanie, wykorzystując te same mechanizmy, jednak jest mniej inwazyjny dla skóry - działa tak samo, ale nie podrażnia, więc mogą go stosować nawet osoby z bardzo wrażliwą skórą.

Wśród jego zastosowań wymienia się przede wszystkim - działanie przeciwzmarszczkowe, usuwanie przebarwień skórnych, wspomaganie leczenia zmian trądzikowych, działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne.

Jest składnikiem o szerokim spectrum możliwości, który faktycznie działa - potwierdzają to zarówno liczne badania kliniczne jak i doświadczenia osób, które wyleczyły swoje problemy skórne właśnie dzięki Bakuchiolowi.

Jeśli można dobrać równie skuteczny, ale i bezpieczniejszy, mniej inwazyjny odpowiednik dla innego składnika kosmetycznego, warto z tego skorzystać. Tak samo lepiej sięgnąć po peptydy, czyli odpowiedniki botoksu, niż wykorzystywać niebezpieczne metody medycyny estetycznej.

 

 

Bibliografia

https://link.springer.com/article/10.1007/s11101-024-09926-y -

https://www.bustle.com/style/bakuchiol-vs-retinol

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/35514037/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32888255/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/34085366/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/37615835/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC9966061/

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl